1 Günde Sivilce Kurutma Tarifi Nedir?

1 günde sivilce kurutma tarifi nedir başlıklı yazımızda sizlere sivilce kurutan tarifi ve 1 günde sivilce kurutma tarifini paylaşıyor olacağız.
1 Günde Sivilce Kurutma Tarifi Nedir?

Herkesin bıktığı şu sivilcelerimizden kurtulmanın vakti sizce de gelmedi mi ? Ergenlik dönemimizi atlatıyoruz regl dönemi yaklaşıyor yine sivilce çıkıyor bunun bir sonu yok mu ? dediğinizi biliyorum. Herkesin bıktığı şu sivilcelerimizden kurtulmanın vakti sizce de gelmedi mi ? Ergenlik dönemimizi atlatıyoruz regl dönemi yaklaşıyor yine sivilce çıkıyor bunun bir sonu yok mu ? dediğinizi biliyorum. Piyasada bulunan sivilce giderici kremler, maskeler milyon tane ürün var fakat bu ürünlerin içerik bakımından cildimize nasıl ve neyin iyi geldiğini çözmemiz için iyice araştırmalar yapmamız, cildimize en uygun ve reaksiyon göstermeyecek ürünü bulmamız lazım. Eğer marka tutkunuz ve illa kozmetik dünyasından bir ürünü kullanacağım diye bir takıntınız yoksa gelin bir gecede evde doğal yollarla istenmeyen sivilce, leke ve cilt yüzeyindeki kirlerden nasıl kurtulabileceğimize bakalım.

Öncelikle vereceğim tarif malzeme ve uygulanış bakımından oldukça basittir. İltihaplı ve geceden kurutmak istediğiniz sivilceniz için bu kısa tarifi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sivilce Kurutan Maske Tarifi

Malzemeler: 3 tatlı kaşığı süt ve 2 tatlı kaşığı tarçın

Hazırlanışı : Cilt tipinize göre sütün miktarını ayarlayarak başlayalım eğer cildiniz kuru cilt tipinde ise 3 tatlı kaşığı yeterli olacaktır. Normalse 2 tatlı kaşığı ve yağlı ciltler içinse 1,5 tatlı kaşığı süt kullanılmalıdır. Tarçının içinde bulundurduğu yoğun özellikler bakımından hassas cilde sahip olanlar herhangi bir alerjik reaksiyon veya hassasiyet göstermemesi açısından vücutlarının küçük bir kısmında mutlaka deneme yapmaları gerekir. Malzemelerin miktarını ayarladıktan sonra bir kap içerisinde homojen karışım elde edilene kadar karıştırılmalıdır.

Uygulama: Karışımımızı sorunlu olan bölge üzerine ister pamuk ister kulak çöpü ile uygulayabilirsiniz. Cilde sürülen karışımın iyice kurumasını beklemelisiniz. Kuruyan karışımı ılık su yardımı ile durulayın. Temizlenen cildinize nemlendirici sürerek uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Sizinde biliyorsunuz ki tarçının bakterilere ve enfeksiyonlara iyi geldiği gibi sivilcelere çözüm olarak da birebirdir. Cildin temizlenip parlamasını sağlarken yorgunluğunu alarak gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylece cilt daha iyi nefes alarak sağlıklı bir görünüme kavuşur. Tarçın özellikle yeni oluşan sivilceleri söndürme ve o bölgenin de çabucak iyileşmesi için yeterli güce sahiptir. Bizde elimizin altındaki zenginlikleri kullanarak sivilcelere elveda diyebiliriz. Bu karışımı cildinizi yormayacak şekilde haftada 3 kez kullanabilirsiniz. Sizlerle evde zararsız, herhangi bir kimyasala maruz kalmadan gönül rahatlığıyla hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir maske tarifi paylaştım umarım sonuçlarından memnun kalırsınız.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)